1
2
3
1
2
3

Epikon Proof

Epikon Proof Yeni Nesil Temel Su Yalıtım Sistemi , yüksek dayanımlı taşıyıcı ve yüksek performanslı SBS katkılı polimer bitümün son teknolojiyle formüle edildiği Epikon Proof, temel ve tek yüz kalıp perde su yalıtım uygulamalarında güvenle kullanılabilen, taze betona yüksek yapışma mukavemetine sahip, yeni nesil su yalıtım sistemidir.

 

İletişim Formu

Close

Ürün Özellikleri

Zaman ve Maliyet Tasarrufu

 • Yatay uygulamada koruma betonu ve ayırıcı keçe ihtiyacını ortadan kaldırır.
 • Hafriyatta tasarruf sağlar.
 • Kendinden yapışkanlı formülüyle düşey yüzeylerde kolay ve hızlı uygulama sağlar.
 • Yatay ve düşeyde sadece bini yerlerinden yapıştırmayla, işçilikten tasarruf sağlar.
 • Hassas köşelerde ekstra bant ihtiyacını ortadan kaldırır.

Su Geçirimsizlik

 • Sahip olduğu özel reçete ve üst yüzeyindeki özel kumlu yapısı sayesinde, üstüne dökülecek temel betonuna mükemmel yapışma sağlayarak geçirimsiz bir yüzey oluşturur. Yüzeyden ayrışmaz.
 • Olası noktasal su sızıntılarında temel betonu ve su yalıtımı arasında suyun ilerlemesini engelleyerek mükemmel koruma sağlar.
 • Ulaşılamayan alanlarda (tek yüz perde vb.) önceden uygulamayla temel betonunu mükemmel bohçalar.

Esnek ve Dayanıklı

 • Yoğun elastomerik reçetesinin sağladığı esnek yapısıyla, hareketli temellerde, zemin oynamalarında taşıyıcı sistemle birlikte çalışır.
 • Yüksek dayanımlı keçe taşıyıcısıyla (1000/800 N/50 mm) ve özel formülüyle yırtılmaya ve delinmeye karşı mukavemetlidir. Yüksek hidrostatik basınca maruz kalan derin temellerde ideal çözümdür.
 • Kimyasallara dayanımlıdır.
 • -20°C soğukta bükülme değeriyle zorlu iklim koşullarına dayanıklı ve uzun ömürlü su yalıtım çözümüdür.

Temel Su Yalıtımında;

Koruma betonu atılmadan, doğrudan grobeton üzerine uygulanan Epikon Proof Yatay Membranları, yapı ve zemin koşullarına bağlı olarak yatayda tek kat veya çift kat uygulanır. Koruyucu özellikli

üst tabakası sayesinde üzerinde demir donatı işleri yapılabilir, temel betonu atılabilir. Özel reçetesi ve üst yüzeyindeki ince partiküllü kumlu yapısı sayesinde, üstüne dökülecek temel betonuna mükemmel yapışarak geçirimsiz bir yüzey oluşturur.

Temelde, üç farklı Epikon Proof sistemi kullanılabilir. Yeraltı su seviyenin durumuna, zemin koşullarına ve yapının niteliğine göre belirtilen üç farklı sistemden biri seçilir.

 • Epikon Proof EP 350 Yatay + Epikon Proof EP 200 Yatay Protector
 • Epikon Proof EP 450 Yatay Double
 • Epikon Proof EP 450 Yatay

Basınçlı suya maruz kalan, derin temellerde 2. kat koruyucu tabaka Epikon Proof EP 200 Yatay Protector uygulanması tavsiye edilir.

Tek Yüz Kalıp Perdelerde;

Yoğun kentleşmenin sonucu olan bitişik nizam yapılarda, temel çukuru bina temel alanı kadar açılabildiğinden, tek yüz perde uygulamalarına mecbur kalınmaktadır. Kendinden yapışkanlı formüle sahip, Epikon Proof EP 300 Düşey, tek yüz kalıp perde su yalıtımı uygulamaları için tasarlanmıştır.

Düşeyde tek kat uygulanır.

Özel formülü ve üzerindeki kumlu yapısıyla, statik perde uygulaması sonrası, taze betona mükemmel yapışma sağlar.

Geleneksel temel bohçalama uygulamalarında, su yalıtımı grobeton tabakasına yapıştırılır. Sonradan dökülen temel betonu ile su yalıtım membranı arasında bir yapışma olmaz. Dolayısıyla zemin oynamaları veya başka nedenlerden kaynaklı su kaçakları temel betonu boyunca ilerleyebilir.

Geleneksel Su Yalıtımı

PROOF sistemlerde, özel formülü ve kumlu üst yüzeyi sayesinde betona çok kuvvetli yapışan membran, taşıyıcı temel betonu yüzeyine suyun girişine ve yüzey boyunca suyun ilerlemesine müsaade etmez. Membran ile taşıyıcı beton yüzeyi tamemen bütünleşir ve tek yüzey olarak çalışmaya başlar. Özellikle perde duvarlarda su kaçağının tespitini yapıp sonradan müdahale yapmak kolay hale gelir.

Teknik Özellikler Tablosu

EPİKON PROOF EP 300 DİKEY

TANIM

Kendinden yapışkanlı SBS katkılı polimer bitümden üretilmiş, yüksek dayanımlı özel keçe taşıyıcılı (800 /600 N/50), -20°C sıcaklıkta esneklik değerine sahip, üst yüzeyi betona aderans sağlayabilen silis kumu kaplı, alt yüzeyi kendinden yapışkanlı yüzeyden ayrılabilir silikon film kaplı, üst yüzey bini yerleri 12 cm kendinden yapışkanlı film kaplı, 3 mm kalınlığında

KULLANIM YERİ

Zorlu iklim koşullarında, yeraltı ve yüzey sularına maruz kalan tek yüz perdelerin yalıtımında kullanılır.

KALINLIK

3,0 mm

ÖLÇÜLER

1 m x 10 m

PALET METRAJI

300 m2

 

EPİKON PROOF EP 450 YATAY DOUBLE

TANIM

SBS katkılı polimer bitümden üretilmiş, yırtılmaya karşı üstün mukavemetli çift keçe taşıyıcılı (1000/800 N/50 mm), -20°C sıcaklıkta esneklik değerine sahip, üst yüzeyi betona aderans sağlayabilen ve demir işçiliğinden mekanik koruma sağlayan silis kumu kaplı, alt yüzeyi şalümo ile eriyen PE film + 14 cm kendinden yapışkanlı ayrılabilir silikon film kaplı, üst yüzey bini yerleri 5 cm kendinden yapışkanlı +7 cm şalümo ile eriyen PE film kaplı, toplam 12 cm bini alanına sahip, 4,5 mm kalınlığında

KULLANIM YERİ

Zorlu iklim koşullarında, yeraltı ve yüzey sularına maruz kalan temellerin yalıtımında tek kat olarak kullanılır.

KALINLIK

4,5 mm

ÖLÇÜLER

1 m x 8 m

PALET METRAJI

160 m2

 

EPİKON PROOF EP 450 YATAY

TANIM

SBS katkılı polimer bitümden üretilmiş, yüksek dayanımlı özel keçe taşıyıcılı (1000/800 N/50 mm), -20°C sıcaklıkta esneklik değerine sahip, üst yüzeyi betona aderans sağlayabilen ve demir işçiliğinden mekanik koruma sağlayan silis kumu kaplı, alt yüzeyi şalümo ile eriyen PE film + 14 cm kendinden yapışkanlı ayrılabilir silikon film kaplı, üst yüzey bini yerleri 5 cm kendinden yapışkanlı +7 cm şalümo ile eriyen PE film kaplı, toplam 12 cm bini alanına sahip, 4,5 mm kalınlığında

KULLANIM YERİ

Zorlu iklim koşullarında, yeraltı ve yüzey sularına maruz kalan temellerin yalıtımında tek kat olarak kullanılır.

KALINLIK

4,5 mm

ÖLÇÜLER

1 m x 8 m

PALET METRAJI

160 m2

  

EPİKON PROOF EP 350 YATAY

TANIM

SBS katkılı polimer bitümden üretilmiş, yüksek dayanımlı özel keçe taşıyıcılı (800/600 N/50 mm), -20°C sıcaklıkta esneklik değerine sahip, üst yüzeyi betona aderans sağlayabilen silis kumu kaplı, alt yüzeyi şalümo ile eriyen PE film + 14 cm kendinden yapışkanlı ayrılabilir silikon film kaplı, üst yüzey bini yerleri 5 cm kendinden yapışkanlı +7 cm şalümo ile eriyen PE film kaplı, toplam 12 cm bini alanına sahip, 3,5 mm kalınlığında

KULLANIM YERİ

Zorlu iklim koşullarında, yeraltı ve yüzey sularına maruz kalan temellerin yalıtımında tek kat olarak kullanılır. İkinci kat olarak Epikon Proof EP 200 Yatay Protector kullanılması önerilir.

KALINLIK

3,5 mm

ÖLÇÜLER

1 m x 10 m

PALET METRAJI

300 m2

 

EPİKON PROOF EP 200 YATAY PROTECTOR

TANIM

Kendinden yapışkanlı SBS katkılı polimer bitümden üretilmiş, yüksek dayanımlı özel keçe taşıyıcılı (600/400 N/50 mm), -20°C sıcaklıkta esneklik değerine sahip, üst yüzeyi betona aderans sağlayabilen ve demir işçiliğinden mekanik koruma sağlayan silis kumu kaplı, alt yüzeyi kendinden yapışkanlı yüzeyden ayrılabilir silikon film kaplı, üst yüzey bini yerleri 12 cm kendinden yapışkanlı film kaplı, 2 mm kalınlığında

KULLANIM YERİ

Zorlu iklim koşullarında, yeraltı ve yüzey sularına maruz kalan temellerin yalıtımında koruyucu 2. kat olarak kullanılır.

KALINLIK

2 mm

ÖLÇÜLER

1 m x 15 m

PALET METRAJI

450 m2

 

 

Uygulama Alanları

 • Perde ve Temel Yalıtımı
  Perde ve Temel Yalıtımı